Postaw na ekologiczne źródło ciepła i zminimalizuj koszty ogrzewania i ciepłej wody!
Pompa ciepła chłodzi latem a ogrzewa dom zimą. Żyj komfortowo wspierając środowisko! I nie martw się więcej cenami węgla, gazu czy ekogroszka!
100% zasilania odnawialną energią z promieni słonecznych
Na instalację pompy ciepła składają się:
1. Jednostka zewnętrzna
2. Jednostka wewnętrzna (sterująca)
3. Bufor 120 l
4. Zasobnik ciepłej wody użytkowej 300 l/ 400 l
5. Pompa obiegowa, zabudowana w urządzeniu
6. Nowoczesny moduł sterujący z aplikacją do zdalnego zarządzania
7. 2 czujniki temperatury wewnętrzny i zewnętrzny
8. Grzałki elektryczne o mocy 6kW (2 x 3kW)
9. Glikol 100 l
10. Inhibitor korozji
11. Filtr magnetyczny
Fotowoltaika w zestawie z pompą ciepła to idealne, komplementarne połączenie, które zwiększa Twoje oszczędności!
Dodanie mocy instalacji fotowoltaicznej pozwala na pokrycie zapotrzebowania pompy ciepła na prąd, dzięki czemu energia ze słońca ułatwia pobieranie energii z powietrza.
Twój eko dom przyszłości, niezależny energetycznie - kombinacja doskonała!
Pompa ciepła, z którą każdy miał styczność, to lodówka. Lodówka odbiera ciepło od żywności w niej przechowywanej i oddaje je tyłu (tam, gdzie jest radiator) generując ciepło. Następuje przepływ ciepła z wnętrza do radiatora na zewnątrz. Pompa ciepła do ogrzewania domu działa tak samo. Jedyna różnica jest taka, że ciepło pobierane jest z powietrza na dworze, natomiast rolę radiatora zastępują kaloryfery.
W idealnym przypadku pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery oraz zerową ilość CO2. Dzieje się tak w sytuacji, gdy ogrzewany obiekt jest wyposażony w moduły fotowoltaiczne, które w pełni pokrywają zapotrzebowanie pompy ciepła na prąd. W mniej idealnej sytuacji pompa zużywa energię elektryczną, której wyprodukowanie może generować zanieczyszczenie środowiska, chyba że pochodzi ona ze źródeł odnawialnych. W najgorszym przypadku energia do działania pompy pochodzi z elektrowni węglowej, jednak dzięki stosowanym filtrom jest to i tak dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie od ogrzewania domu piecem.
Powietrzna pompa ma kilka ważnych przewag nad gruntową:
– nie potrzebne są specjalne projekty
– nie ma odwiertów i rozkopywania działki
– dużo szybszy montaż
– o wiele niższe koszty
– mniej elementów to mniejsze ryzyko awarii
Tak, ale będą jej pomagać grzałki elektryczne (2x3kW). Pompa ciepła w tak niskich temperaturach będzie mniej wydajną, ale na pewno poradzi sobie z ogrzaniem Twojego domu.
Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką pozwala stworzyć samowystarczalny energetycznie budynek. Dzięki temu, że E.ON Air 11/19 ma modulację mocy oraz inteligentne sterowanie, zawsze będzie się dostosowywać do ilości mocy dostarczanej z instalacji fotowoltaicznej. To wyróżnia rozwiązanie E.ON Foton na tle konkurencji i pozwala maksymalizować oszczędności.
Foton Air 11/19 spełnia kilka funkcji:
– ogrzewanie centralne
– podgrzewania ciepłej wody użytkowej
– chłodzenie centralne (tylko dla instalacji z klimakonwektorami).
Tak, po podłączeniu do klimakonwektorów w domu klienta.
W środku domu jedyny element wydający dźwięk to pompka obiegowa, około 40dB, jest to poziom głośności urządzeń kuchennych. Taka pompka znajduje się w każdym piecu w każdej kotłowni. Najwięcej hałasu wydaje jednostka zewnętrzna, która znajduje się na zewnątrz budynku, głośność to około 52dB (pomiar przy samym urządzeniu). W odległość 2m jednostka zewnętrza generuje hałas na poziomie 38 dB. W praktyce jest to głośność, jaka panuje w biurze. Dlatego klient nie powinien odczuć żadnego dyskomfortu związanego z hałasem. Ze względu na różny poziom wrażliwości na hałas nie rekomendujemy montażu jednostki zewnętrzne bezpośrednio pod oknami sypialni. Przepisy Prawa Budowlanego narzucają montaż jednostki zewnętrzne w odległości 2,5m od granicy posesji.
COP (ang. Coefficient Of Performance) – wydajność grzewcza, jest to stosunek ilości energii uzyskanej z urządzenia grzewczego do ilości energii potrzebnej do jego działania. Dla kotła węglowego to około 0.6, dla nowoczesnego pieca gazowego to około 0.9. W pompie Foton Air 11 COP wynosi 4-5, w zależności od warunków pracy. Taka dźwignia energetyczna pozwala uzyskać dużo więcej energii.
Istnieją 2 typy instalacji monoblok i split. W rozwiązaniu typu monoblok cały układ zawierający czynnik chłodzący znajduje się w jednostce zewnętrznej, natomiast ciepło transportowane jest do wnętrza budynku przy użyciu glikolu lub roztworu wody i glikolu (jak w przypadku FOTON AIR 11/19). Zaletą takiego rozwiązania jest to, że układ jest złożony i napełniony czynnikiem chłodzącym w fabryce. Gwarantuje to szczelność konstrukcji oraz szybki montaż. Natomiast w rozwiązaniu typu split część układu znajduje się w jednostce zewnętrznej, a część we wnętrzu budynku. Wadą tego rozwiązania jest to, że układ jest konstruowany i zamykany dopiero u klienta podczas montażu pompy ciepła. Oznacza to, że potrzebny jest wykwalifikowany pracownik do podłączenia urządzenia, a następnie napełnienia go czynnikiem chłodzącym, a jest to proces czasochłonny i nie gwarantujący szczelności – brak niezależnej kontroli. W przypadku rozwiązania typu monoblok taka gwarancja jest, kontrola następuje w fabryce przez jednostki dbające o jakość. Dodatkowo urządzenia typu split należy zarejestrować w odpowiednim urzędzie.
Do zabezpieczenia instalacji stosujemy dwie oddzielne rozdzielnice po stronie prądu przemiennego i stałego. Ich separacja wzmaga bezpieczeństwo instalacji. Zabezpieczenia dobierane są indywidualnie do każdej instalacji.
Zabezpieczenia po stronie prądu przemiennego: wyłącznik nadprądowy (chroniący przed zwarciami, przeciążeniem termicznym i jako funkcja przeciwpożarowa), zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (chroni falownik przed przepięciami w sieci, niweluje skutki wyładowań atmosferycznych), wyłącznik różnicowo-prądowy (niewymagany przez normę, stosowany przez nas jako dodatkowe zabezpieczenia ochronne, pełni ochronę przeciwpożarową).
Zabezpieczenia po stronie prądu stałego: zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (chroni falownik przed przepięciami w sieci, między innymi przed uderzeniami piorunów).
Zabezpieczenia po stronie prądy przemiennego (AC – za falownikiem) powinny być ustawione w pozycji „do góry”. Po stronie prądu stałego (DC) pokrętło pod falownikiem musi być ustawione w pozycji 1/on (powinno być to ustawienie prostopadłe do ściany – wyjątkiem są falowniki Solar Edge posiadające dźwignię, należy ją ustawić w pozycji “1”.
Zabezpieczenie nadprądowe chroni przed skutkami zwarć i przeciążeń oraz pełni funkcję przeciwporażeniową, różnicowo prądowe przed prądem upływu oraz pełni funkcję przeciwpożarową, a ochronniki przepięć albo zabezpieczenie przeciwprzepięciowe przed przepięciami łączeniowymi i atmosferycznymi. W przypadku zadziałania (zbicia) zabezpieczenia, należy przełączyć je w pozycję „do góry”. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy o kontakt z naszym Działem Serwisu pod numerem infolinii +22 266 85 83 wybierając następnie numer wewnętrzny 7.
Większość falowników posiada wbudowany moduł WiFi, za pomocą którego falownik łączy się z Internetem domowym. Połączenie może odbywać się za pomocą WiFi lub kabla Ethernet.
W obu przypadkach zapewnienie odpowiedniego przyłącza internetowego należy do obowiązków inwestora, co zawarte jest w umowie. Ekipa po zakończonym montażu konfiguruje połączenie falownik-Internet, a następnie wysyła dane do centrali, gdzie tworzone i udostępniane jest konto dla klienta.
Poniżej strony producentów, oraz nazwy aplikacji dostępnych w Sklepie Play oraz AppStore.
Tak, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dostarczoną razem z falownikiem.
W razie problemów skontaktuj się z Naszym Działem Serwisu pod numerem infolinii +22 266 85 83 wybierając następnie numer wewnętrzny 7.
Zarówno w przypadku zmiany dostawcy Internetu, routera lub hasła należy ponownie skonfigurować falownik.
Panele są objęte gwarancją przez E.ON Foton Sp. zo. o. w zakresie: wydajności na 25 lat, falowniki i panele fotowoltaiczne na 10 lat. Dodatkowo klienci kupujący instalację mogą wybrać specjalny produkt Gwarancje Wykonawcą na całe wykonanie instalacji wynoszącą 5 lat. A także Gwarancje Słoneczną, która gwarantuje ilość wytworzonej energii, zgodną z projektem. Oznacza to, że jeżeli w przeciągu 10 lat instalacja nie wytworzy co najmniej 90% lub w ciągu 25 lat 80% gwarantowanej ilości energii elektrycznej, E.ON Foton zobowiązuje się do pokrycia kosztów zakupu każdej jednostki energii kupionej z sieci w ramach różnicy między gwarantowanym 80% a faktycznie wytworzoną ilością energii.
Karty gwarancyjne (inwerter, panele fotowoltaiczne oraz konstrukcja) oraz instrukcje obsługi do falowników są wysyłane do klientów po zakończonym montażu.
Przegląd instalacji nie jest obowiązkowy, jednak zalecane przez nas jest wykonanie przeglądu instalacji minimum co 3 lata.
Jednorazowy przegląd instalacji obejmuje:
W celu weryfikacji etapu wniosku Mój Prąd prosimy o weryfikacje na oficjalnej stronie NFOŚiGW https://mojprad.gov.pl/ lub pod numerem specjalnej infoliniii +22 45 90 800.
Istnieje też możliwość uzyskania wskazówek pod numerem E.ON Foton w Dziale Przyłączeń OSD pod numerem infolinii +22 266 85 83 wybierając następnie numer wewnętrzny 4.
Firma E.ON Foton wysyła w Państwa imieniu wniosek przyłączeniowy do Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Jeśli wniosek nie został złożony, prosimy o kontakt z Naszym Działem Przyłączeń OSD. Jeśli jednak dokumenty zostały złożone, prosimy o kontakt z Państwa Operatorem Sieci w celu ustalenia etapu sprawy i terminu przyłączenia.
Audytor centralny dokonuje oględzin każdej instalacji na podstawie zdjęć robionych przez ekipę monterów podczas montażu oraz na podstawie pomiarów wykonywanych przez ekipę (np. rezystancja uziemienia lub czas oraz prąd zadziałania RCD). Odbioru instalacji dokonuje ekipa montażowa poprzez protokół odbioru podpisywany po wykonaniu instalacji.