Masz pytania?

POMPA CIEPŁA

Postaw na ekologiczne źródło ciepła i zminimalizuj koszty ogrzewania i ciepłej wody!

Pompa ciepła chłodzi latem a ogrzewa dom zimą. Żyj komfortowo wspierając środowisko! I nie martw się więcej cenami węgla, gazu czy ekogroszka!

2-3 razy niższe opłaty
Ceny gazu lub węgla ida w górę
Montaż oraz możliwość otrzymania dotacji
Brak smogu i emisji szkodliwych substancji do atmosfery

100% zasilania odnawialną energią z promieni słonecznych

Najważniejsze cechy

Ubezpieczenie pompy ciepła na 10 lat

2-letnią gwarancję standardowa i przegląd gwarancyjny w cenie urządzenia

Rozszerzenie gwarancji producenta pompy ciepła na 5 lat

5-letnie rozszerzenie gwarancji producenta pompy ciepła i przeglądy gwarancyjne w cenie

Na instalację pompy ciepła składają się:

1. Jednostka zewnętrzna

2. Jednostka wewnętrzna (sterująca)

3. Bufor 120 l

4. Zasobnik ciepłej wody użytkowej 300 l/ 400 l

5. Pompa obiegowa, zabudowana w urządzeniu

6. Nowoczesny moduł sterujący z aplikacją do zdalnego zarządzania

7. 2 czujniki temperatury wewnętrzny i zewnętrzny

8. Grzałki elektryczne o mocy 6kW (2 x 3kW)

9. Glikol 100 l

10. Inhibitor korozji

11. Filtr magnetyczny

Fotowoltaika w zestawie z pompą ciepła to idealne, komplementarne połączenie, które zwiększa Twoje oszczędności!

Dodanie mocy instalacji fotowoltaicznej pozwala na pokrycie zapotrzebowania pompy ciepła na prąd, dzięki czemu energia ze słońca ułatwia pobieranie energii z powietrza.
Twój eko dom przyszłości, niezależny energetycznie - kombinacja doskonała!

Pompa ciepła, z którą każdy miał styczność, to lodówka. Lodówka odbiera ciepło od żywności w niej przechowywanej i oddaje je tyłu (tam, gdzie jest radiator) generując ciepło. Następuje przepływ ciepła z wnętrza do radiatora na zewnątrz. Pompa ciepła do ogrzewania domu działa tak samo. Jedyna różnica jest taka, że ciepło pobierane jest z powietrza na dworze, natomiast rolę radiatora zastępują kaloryfery.

W idealnym przypadku pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery oraz zerową ilość CO2. Dzieje się tak w sytuacji, gdy ogrzewany obiekt jest wyposażony w moduły fotowoltaiczne, które w pełni pokrywają zapotrzebowanie pompy ciepła na prąd. W mniej idealnej sytuacji pompa zużywa energię elektryczną, której wyprodukowanie może generować zanieczyszczenie środowiska, chyba że pochodzi ona ze źródeł odnawialnych. W najgorszym przypadku energia do działania pompy pochodzi z elektrowni węglowej, jednak dzięki stosowanym filtrom jest to i tak dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie od ogrzewania domu piecem.

Powietrzna pompa ma kilka ważnych przewag nad gruntową:
– nie potrzebne są specjalne projekty
– nie ma odwiertów i rozkopywania działki
– dużo szybszy montaż
– o wiele niższe koszty
– mniej elementów to mniejsze ryzyko awarii

Tak, ale będą jej pomagać grzałki elektryczne (2x3kW). Pompa ciepła w tak niskich temperaturach będzie mniej wydajną, ale na pewno poradzi sobie z ogrzaniem Twojego domu.

Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką pozwala stworzyć samowystarczalny energetycznie budynek. Dzięki temu, że E.ON Air 11/19 ma modulację mocy oraz inteligentne sterowanie, zawsze będzie się dostosowywać do ilości mocy dostarczanej z instalacji fotowoltaicznej. To wyróżnia rozwiązanie E.ON Foton na tle konkurencji i pozwala maksymalizować oszczędności.

article image
Zainwestuj w przyszłość! Chroń środowisko i oszczędzaj pieniądze! Masz lub planujesz mieć samochód hybrydowy lub samochód elektryczny? Postaw na własną stację ładowania! Komfortowo ładuj samochód elektryczny w domowych warunkach, kiedy tylko chcesz!
article image
Skorzystaj z darmowej energii ze słońca od E.ON Foton! Nasza instalacja fotowoltaiczna zagwarantuje Ci dużo niższe rachunki i niezależność energetyczną! Ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu, o każdej porze roku, nawet w pochmurne dni!
article image
Zyskaj energetyczną niezależność i bezpieczeństwo dzięki własnemu zasilaniu! Magazyn energii to też doskonały spośób na awarie w dostawie prądu. Już nigdy nie będziesz martwić się o brak energii!