Masz pytanie?

Pompa ciepła

Nowoczesne, ekologiczne źródło ciepła, do ogrzewania domu i do zapewnienia ciepłej wody. Gwarancja niezależności i niskich opłat za ciepło. Żyj komfortowo wspierając środowisko i nie martw się więcej cenami węgla, gazu czy ekogroszka.

skarbonka
Korzystając z pompy ciepła jesteś w stanie znacząco obniżyć koszty eksploatacyjne w domu ze względu na obniżenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania domu i wody
ikona
Pompa ciepła wspierana jest przez wiele rządowych dotacji takich jak Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze czy Moje Ciepło. Dzięki dotacjom jesteś w stanie znacząco obniżyć koszt instalacji pompy ciepła
ikona
Pompa ciepła jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż kotły węglowe czy gazowe, ponieważ nie ma komory spalania. Ryzyko wybuchu czy pożaru jest zredukowane do minimum, a możliwość zaczadzenia w ogóle nie występuje
termometr
Po instalacji klimakonwektorów możesz korzystać z pompy ciepła jak z klimatyzacji. Dzięki temu nie tylko ogrzewasz swój dom i wodę ale także zapewniasz sobie przyjemny chłód w gorące dni
ikona
Pompa ciepła pracuje w cichy i czysty sposób. Nie musisz przygotowywać opału i rozpalać w piecu, a temperaturę ustawiasz z poziomu panelu sterowania
ikona
Zainstalowanie pompy ciepła podniesie wartość Twojej nieruchomości
ikona
Pompa E.ON Air otrzymała tytuł Lidera Transformacji Energetycznej i nagrodę Medal Europoejski
Dodatkowa
Montaż pompy ciepła pozwala na wygospodarowanie dodatkowych m2 w domu do tej pory zarezerwowanych na kotłownie i miejsce na składowanie opału
drzewa
Pompa ciepła to bez emisyjny sposób na ogrzanie domu i wody. Przez to, że pompa ciepła nie wydziela CO2 staniesz się ekologicznym i nowoczesnym mieszkańcem Ziemi

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Mój Prąd 5.0

Nawet do 19 400 zł na pompę ciepła przy podwyższonej klasie energetycznej


Czyste Powietrze

Z programu Czyste Powietrze możesz uzyskać nawet 35 200 zł na zakup pompy ciepła


Moje ciepło

Możesz uzyskać do 7000 zł dotacji na pompę ciepła typu powietrze-woda


Usługa termomodernizacyjna

Możesz odliczyć nawet 100% kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną, ale nie więcej niż 53 000 zł

• Wysokie COP do 5,00 (A7 / W35)

• Konstrukcja typu monoblock hydrobox 

• Idealne rozwiązanie dla instalacji grzejnikowych i podłogowych

• Przyjazny środowisku i nowoczesny czynnik R32

• Cicha praca – 38dB na zewnątrz

• Zaawansowana automatyka (4 tryby pracy, inteligentne algorytmy optymalizacyjne: CROT, REG+ i IHW)

• Innowacyjne rozwiązania (silnik inwerterowysystem rewersyjny pozwalający na chłodzenie domu, automatyczny system odszraniania)

• Niskie zużycie energii A+++

• Maksymalna temperatura zasilania 65°C

• Zakres pracy od -28° C do 45° C (temp. powietrza zasilającego)

• Wysokie SCOP do 4,84 / 4,71 (klimat umiarkowany W35)

• Konstrukcja typu monoblock z hydroboxem

• Idealne rozwiązanie dla instalacji grzejnikowych i podłogowych

• Przyjazny środowisku i nowoczesny czynnik R32

• Cicha praca – 35dBA na zewnątrz

• Innowacyjne rozwiązania (silnik inwerterowy, automatyczny system odszraniania)

• Niskie zużycie energii A+++

• Maksymalna temperatura zasilania 65 °C / 70 °C

• Zakres pracy od -28 °C do 43 °C (temp. powietrza zasilającego)

Najważniejsze cechy

Pompa ciepła z fotowoltaiką w zestawie to duet, który zwiększa oszczędności.

Pompa ciepła do działania potrzebuje odnawialnego źródła energii oraz części energii elektrycznej. Właśnie ze względu na tę część energii elektrycznej warto połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną. 


To połączenie umożliwia efektywniejsze skorzystanie z energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną, ponieważ bezpośrednio przyczynia się do obniżenia kosztów za energię elektryczną związaną z działaniem pompy ciepła.


Z jakich elementów składa się pompa ciepła i jak produkuje ciepło?

1. Jednostka zewnętrzna

2. Jednostka sterująca (hydrobox)

3. Bufor

4. Zasobnik

5. Grzejnik dzięki któremu w domu jest ciepło i w kranie jest ciepła woda - 6

grupa
Przynależność do największej europejskiej grupy energetycznej daje gwarancję solidności i jakości. Nasze doświadczenie, skala i jakość działania to nasza wizytówka.
panele
Działamy od wielu lat co pozwoliło nam zebrać najlepsze doświadczenia aby móc oferować usługi najwyższej jakości. Do tej pory zamontowaliśmy już 485 tys. modułów fotowoltaicznych i zaufało nam prawie 30 tys. Klientów.
ikona
Poprowadzimy Cię przez każdy etap projektu od A do Z. Doradzimy Ci jaką instalację najlepiej u Ciebie zamontować, z jakich dotacji możesz skorzystać a także odpowiemy na każde Twoje pytanie. Jesteśmy dla Ciebie.
ikona
Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego też współpracujemy z najlepszymi specjalistami, którzy w profesjonalny i dokładny sposób wykonają u Ciebie montaż urządzeń.
skarbonka
Na wstępie przekazujemy Ci wyniki audytu dając Ci czas na podjęcie decyzji.
ikona
W każdej chwili możesz się z nami skontaktować poprzez formularz kontaktowy. Staramy się jak najszybciej odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.
ikona
Używamy jedynie sprawdzonych rozwiązań i komponentów od renomowanych producentów.
ikona
Stawiamy na ekologiczne rozwiązania i cały czas poszerzamy ofertę produktów dla domu i biznesu.
drzewa
Dostarczamy nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, dzięki którym masz realny wpływ na środowisko naturalne.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, wypełnij formularz a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Podczas audytu określane są możliwości i warunki techniczne planowanej instalacji. Audytor przeprowadza ekspertyzę miejsca, ocenia stan instalacji elektrycznej, hydraulicznej oraz rekomenduję optymalne rozwiązanie. Weryfikowane są również koszty dodatkowe jak np.: wyniesienie pieca.

Na bazie rozmowy, z inwestorem wypełniamy AUM (Arkusz Ustaleń Montażowych) są to dane dla działu technicznego. Następnie  przygotowujemy najbardziej optymalną ofertę, uwzględniającą sposób finansowania (w tym ewn. zwroty z tytułu dotacji) i podpisujemy umowę. 

Prace montażowe są realizowane przez profesjonalne i przeszkolone ekipy instalatorów posiadających uprawnienia elektryczne (SEP) oraz autoryzację producenta urządzeń. Montaż jest zakończony sporządzeniem protokołu oraz przeprowadzeniem rozbudowanych pomiarów. Wszystkie prace instalacyjne przeprowadzane są zgodnie z standardami europejskiej Grupy E.ON, jednocześnie szanując lokalne przepisy budowlane i energetyczne. Ponadto, Inwestor otrzymuje przeszkolenie w obsłudze, następuje rejestracja pompy ciepła, a także instalacja aplikacji do zarządzania systemem.

Realizacja inwestycji obejmuje formalności związane z rejestracją urządzenia w aplikacji producenta, uruchomieniem i monitoringiem instalacji.

Staramy się być partnerem dla Inwestora na każdym etapie procesu realizacji. Zajmujemy się pełną obsługą techniczną i  serwisowaniem instalacji w trakcie trwania gwarancji.

Jednostka zewnętrzna odbiera ciepło z powietrza za  pomocą wentylatora  i dzięki czynnikowi chłodniczemu dostarcza je do Twojego domu. Oznacza to, że ciepło pobrane z powietrza za pomocą wymiennika ciepła (parownika) ogrzewa czynnik chłodniczy, który wrze w bardzo niskich temperaturach. Następnie czynnik chłodniczy w stanie gazowym jest sprężany z różną mocą (regulowaną przez sprężarkę), w wyniku czego powstają duże ilości ciepła. Uzyskane w ten sposób ciepło za pomocą kolejnego wymiennika ciepła (skraplacza) przekazywane jest do instalacji CO. Następnie czynnik przechodzi przez zawór rozprężny gdzie obniża się jego temperatura. Cykl się zamyka a rozprężony i schłodzony czynnik chłodniczy jest ponownie gotowy do ogrzania przez powietrze.

Pompa ciepła, z którą każdy miał styczność, to lodówka. Lodówka chłodzi swoje wnętrze, ale z tyłu (tam, gdzie jest radiator) generuje ciepło. Następuje przepływ ciepła z wnętrza do radiatora na zewnątrz. Pompa ciepła do ogrzewania domu działa tak samo. Jedyna różnica jest taka, że ciepło pobierane jest z powietrza na dworze, natomiast rolę radiatora zastępują kaloryfery.

Istnieje coś takiego jak zero bezwzględnie, jest to temperatura -273.15 stopnia Celsjusza. Zgodnie z zasadami fizyki ciało o takiej temperaturze ma zerową energię cieplną. Dlatego nawet w przypadku lodowatego powietrza o temperaturze -25°C jest jeszcze dużo energii cieplnej do odbioru. Czynnik chłodniczy R32 pracujący w pompach ciepła wrze w temperaturze -51,6st C, co oznacza że nawet bardzo zimne powietrze potrafi „zagotować czynnik” i ciecz zmienić w gaz.

Pompę ciepła można zainstalować zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Warto zwrócić uwagę na system ogrzewania w budynku, ponieważ pompa ciepła najlepiej współgra z ogrzewaniem niskotemperaturowym np. takim jak ogrzewanie podłogowe lub ścienne panele grzewcze. Natomiast jeżeli w Twoim domu dostępne są jedynie grzejniki, nie jest to problemem, ponieważ pompa ciepła obsługuje zarówno tradycyjne odbiorniki ciepła takie jak grzejniki czy nowsze rozwiązanie jak ogrzewanie powierzchniowe.

Pompa ciepła powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb każdego budynku, który ma być ogrzewany. Jeśli zainstalujemy pompę o zbyt niskiej mocy, nie będzie w stanie skutecznie ogrzać całego budynku. W takim przypadku pompa ciepła będzie pracować nieefektywnie, co skutkować będzie znacznym wzrostem zużycia energii elektrycznej oraz kosztów eksploatacji.

Natomiast gdy zainstalujemy pompę o zbyt dużej mocy w porównaniu do zapotrzebowania cieplnego budynku, pompa ciepła będzie pracować w krótkich i częstych cyklach, co może skrócić żywotność sprężarki. Dodatkowo, pompy ciepła o większej mocy są droższe i zużywają więcej energii elektrycznej podczas uruchamiania, co przyczynia się do dłuższego czasu zwrotu z inwestycji.

komunikat
kobieta czyta dokument
specjaliści sprawdzają panel fotowoltaiczny
specjalista E.ON
samochód elektryczny ładuje się
dwóch mężczyzn omawia warunki usługi
ładowarka do samochodu elektrycznego
Zainwestuj w przyszłość! Chroń środowisko i oszczędzaj pieniądze! Masz lub planujesz mieć samochód hybrydowy lub samochód elektryczny? Postaw na własną stację ładowania! Komfortowo ładuj samochód elektryczny w domowych warunkach, kiedy tylko chcesz!
panele fotowoltaiczne
Skorzystaj z darmowej energii ze słońca od E.ON Foton! Nasza instalacja fotowoltaiczna zagwarantuje Ci dużo niższe rachunki i niezależność energetyczną! Ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu, o każdej porze roku, nawet w pochmurne dni!
zdjęcie domu wieczorem
Zyskaj energetyczną niezależność i bezpieczeństwo dzięki własnemu zasilaniu! Magazyn energii to też doskonały spośób na awarie w dostawie prądu. Już nigdy nie będziesz martwić się o brak energii!